Foto: z otevřených zdrojů Má to logické vysvětlení
Mnoho lidí sní o sněhově bílém úsměvu a zdravých zubech. Někdy toho však nelze dosáhnout ani pravidelným čištěním a zuby stále vypadají žlutě. Existuje pro to logické vysvětlení. Informovala o tom RBC-Ukraine s odvoláním na web Daily Express.
Proč zuby při neustálém čištění žloutnou?
Přílišné čištění
Zubař Zainab Maki řekl, že čím více se snažíte, aby byly vaše zuby bělejší, tím hůře to může ovlivnit vaše zdraví ústní dutiny.
Zejména mnoho lidí má na zubech žlutý odstín bez ohledu na to, co dělají. Často lidé při čištění zubů dělají jednu chybu, která nadělá více škody než užitku.
„Možná že se příliš silně čistíte a odstraňujete tu bílou sklovinu,“ řekl odborník.
Je známo, že nadměrné čištění zubů ničí tvrdou vnější vrstvu zubů – to, co je pokrývá a chrání před poškozením.
Agresivní čištění zubů může poškodit zuby a také odhalit vrstvu dentinu pod zuby, která má žlutohnědou barvu.
Výživa
Doktor Maki dodal, že dalším důvodem, proč zuby žloutnou, je strava a životní styl. To zahrnuje kouření a pití určitých nápojů a občerstvení.
O některých lécích je také známo, že způsobují žloutnutí zubů, včetně antibiotik, léků na krevní tlak a antihistaminik.
Zuby mohou barvit i kyselé ovocné šťávy. Použití brčka však může udržet vaši sklovinu silnou i při konzumaci sycených nápojů nebo kávy.
Jak často si čistit zuby
Zuby byste si měli čistit alespoň 2 minuty. Účinnost čištění dutiny ústní závisí na délce trvání, což snižuje riziko vzniku kazu a onemocnění dásní.
Používejte zubní pastu se správnou koncentrací fluoridu. Obsah fluoridů by měl být vždy uveden na obalu. Dospělým se doporučuje používat zubní pastu obsahující alespoň 1350 ppm fluoridu. Pokud máte citlivost zubů, nedoporučuje se používat zubní pasty obsahující fluor.
Vyplatí se také vyměnit kartáč každé 3 měsíce, protože během této doby se na něm hromadí choroboplodné zárodky.