Agentura zjistila, jak je pivo prospěšné, komu může škodit a kolik sklenic můžete vypít, aniž byste si poškodili zdraví.
Přínosy a škody piva pro tělo / depositphotos.com
Dne 20. února se na Ukrajině i ve světě slaví Den alkoholiků. Ve skutečnosti tento svátek vůbec není záminkou k pití, protože byl vytvořen za jiným účelem. Světový den alkoholiků je oslavou těch, kterým se podařilo vymanit ze spárů závislosti, včetně závislosti na pivu.
I když názory na pivo se velmi různí. Zastánci střízlivosti tvrdí, že pivo je stejně škodlivé jako jakýkoli jiný alkohol. Trvají na faktech: kvůli pivu se muž mění v ženu a naopak, kromě toho nikdo nezrušil pivní alkoholismus. Příznivci chmelového nápoje naopak uvádějí spoustu pozitivních aspektů pití piva a dokonce cvičí pivní jógu.
Již dříve jsme vám řekli, že víno nebo pivo je zdravější a má méně kalorií.
K čemu je pivo dobré – pozitivní stránky
Proč pít pivo / sport-express.ru
Japonští vědci zjistili, že pivo obsahuje xanthohumol – látka, která chrání lidi před rakovinou a chrání mozek před změnami souvisejícími s věkem. Navíc pivo odstraňuje z těla hliníka při pravidelné konzumaci snižuje pravděpodobnost vzniku ledvinových kamenů.. Nápoj obsahuje draslík, hořčík, fosfor, zinek, železo, měď, vitamíny B1 a B2. (v litru piva – 50 % denní dávky), vitamín C (v litru – 70 % denní dávky). Navíc – doplňuje zásoby kyselina listová a nikotinová.
Chmel a ječmen obsahují křemíkkterý zachovává hustotu kostí, pružnost kloubů a má pozitivní vliv na mozek. Má to však háček – proces kvašení snižuje množství užitečných látek a pivo pak působí naopak destruktivně.
Škodlivost piva – zákeřné složení nápoje
Kromě prospěšných látek se v pivu vyskytují i látky škodlivé: sirupovité oleje, aldehydy, estery a metanol.. Právě kvůli nim se cítíte intoxikováni (nedostatek koordinace, zmatenost). Při pravidelném užívání se rozvíjejí příznaky alkoholismu. Zvyšuje se úzkost, objevuje se třes rukou, lenost, agresivita, zákeřnost, pomalé reakce.
Kobalt v pivu vede k srdečnímu selhání bez ohledu na věk.
Škodlivost piva pro muže a ženy
Fytohormony ve složení nápoje vedou ke změnám v těle. Muž se mění v ženu: zvětšuje se břicho, rostou prsní žlázy, svaly ztrácejí tonus. Muž stárne rychleji, spermie se stávají neaktivními, jejich počet se snižuje.
Klesá libido, začínají problémy s erekcí a nakonec se dostaví impotence.
Ženy ženy také mění svůj vzhled: objevují se kníry, pleť získává zemitou barvu a na obličeji se objevují kapiláry. Hlas se stává hrubým a postava hranatou. Velké množství piva ve stravě vede k nepravidelnosti menstre a problémům s početím dětí.
U žen, které trpí pivním alkoholismem, se častěji než u ostatních vyskytuje rakovina prsu.
Proč se po pivu tloustne a jak se mu vyhnout
Vznik „pivního břicha“ je u mužů běžným jevem. Není však normou.
Pokud se držíte v mezích. lehké pivo má pozitivní účinek:
- zlepšuje trávicí procesy;
- stimuluje sekreci žaludeční šťávy;
- pomáhá trávit potravu;
- urychluje metabolismus.
Tmavé pivo je podobně kalorické jako odtučněné mléko nebo jakýkoli perlivý nápoj. Častěji než pivo nám nepřidává na váze pivo, ale pochutiny: sušené ryby, chipsy a ořechy. Oxid uhličitý a kvasnice rozšiřují žaludek, zatímco alkohol dráždí trávicí receptory a blokuje centra sytosti. To je důvod, proč se nám chce jíst.
Znamená nealkoholický neškodný?
Označení „0%“ na plechovce piva je klamavé. Ve složení je obsaženo malé množství alkoholu – asi 1,5 %. To znamená, že účinky na organismus budou stejné, jen v menším měřítku. Nealkoholické pivo navíc obsahuje více kobaltu, a to je zátěž pro kardiovaskulární systém.
Kdo by pivo kategoricky neměl pít
- děti a mladiství do 18 let;
- těhotné ženy (ignorování rad může ovlivnit predispozice dítěte k alkoholismu);
- při plánování těhotenství;
- během kojení;
- osoby trpící gastrointestinálními chorobami, cukrovkou, kardiovaskulárními chorobami.
Všichni ostatní lidé si mohou dopřát „pěnivý mok“, ale v rámci normy: pro muže – 1 litr, pro ženy – 500 ml. Denně byste to samozřejmě dělat neměli.