Pokud se tato pokojová rostlina objevila v domě, ale vy ještě nevíte, jak muškáty zalévat, aby kvetly a lahodily oku, pak jsou tyto rady určeny právě vám.
Pelargonie – velmi běžná pokojová květina foto depositphotos.com
Geránii můžete vidět téměř v každém domě a obvykle stojí celá v květu. Pokud však tato pokojová květina přestala těšit kvetením, nezoufejte, vám poradí, co dělat, aby pelargonie hojně kvetla.
Již dříve psal, jak přimět muškáty, aby kvetly.
Jak krmit muškáty, aby kvetly – praktická pomůcka
Aby muškáty bujně kvetly, potřebují správnou péči. Pěstitelé květin navíc potřebují vědět, jak muškáty krmit, aby kvetly. Na to existuje lék, který je téměř vždy po ruce – je jím tzv. Jód. Pro přípravu krmiva je třeba rozpustit kapku jódu v litru vody. K tomuto účelu je lepší vzít vodu, která není studená a dobře odkapaná. Den před zaléváním hnojivem je třeba půdu v květináči mírně navlhčit a mírně zkypřit. Poté do ní nalijte až 7 polévkových lžic roztoku.
Muškáty budou bujně kvést po celý rok – tipy pěstitelů květin
Aby muškáty kvetly po celý rok, je třeba je pravidelně přikrmovat. K tomu jsou zapotřebí ingredience, které najdete v každé hostitelské domácnosti. Připravte si je takto:
- Vezměte tři litry vody bez chlóru;
- rozmíchejte v ní půl šálku cukru a 100 g droždí:
- Sklenici se směsí přikryjeme a postavíme na tmavé teplé místo.
Po skončení fermentace se hnojivo naředí 10 litry vody a teprve poté se může použít. Jednou týdně se zalévá jednou sklenicí tekutiny.
Existuje také lék z drogerie, díky kterému muškáty bujně kvetou po celý rok. Je to běžný kyselina boritá. Pro toto hnojivo je třeba nasypat 1 gram kyseliny borité do litru vody a zalít pelargonie. Jeden šálek roztoku stačí na jednu květinu.
Pokud však muškáty kvetou normálně a je třeba pouze stimulovat další kvetení, pak se hnojivo připravuje a používá jinak: 1 gram kyseliny borité se rozpustí ve dvou litrech vody a muškáty se postříkají rozprašovačem.