Poradíme vám, jak odstranit zápach z kbelíku na záchodě na dače nebo v soukromém domě.
Tipy, jak odstranit zápach z dačického záchodu / depositphotos.com
Mnoho obyvatel dačických osad nebo soukromého sektoru ví, že přítomnost kanalizace výrazně usnadňuje život. Ne každý však má toaletu v domě – při její absenci musíte „chodit ven“. Majitelé domů si instalují dřevěné toalety, ale dříve či později se v nich objeví problém s nepříjemným zápachem. zjistil, jak se navždy zbavit zápachu moči v kbelíku.
Dříve jsme hovořili o tom, jak účinně vyčistit záchodovou mísu v bytě.
Nejlepší prostředek proti zápachu na dačickém záchodě za pár drobných
Existuje osvědčená metoda, s jejíž pomocí se nepříjemného zápachu v „dámské“ (a nejen v ní) toaletě zbavíte na měsíc. Sůl sůl[salt]je skvělým prostředkem proti zápachu z toalet – stačí nasypat dva balíčky konzervačního prostředku přímo do latríny. Můžete použít kuchyňskou nebo jodizovanou sůl – podle vlastního uvážení. Takový trik vám pomůže, abyste druhý den nezaznamenali jediný cizí zápach a užili si pobyt na intimním místě.
Jak se zbavit zápachu na dačické toaletě pomocí jedlé sody – lifehack
Obyčejný jedlá soda – je dalším přípravkem, který trvale odstraňuje nepříjemné pachy. Boj se zápachem na venkovní toaletě je obtížný, ale nutný, protože se vám často nechce na toaletu, hlavně proto, že se nemůžete plně nadechnout. K vyčištění místnosti je třeba rozpustit 0,5 balení sody v 10 litrech teplé vody a tento roztok nalít do latríny. Přibližně šest měsíců nebudete cítit žádný zápach a pak bude nutné postup opakovat.
Jak odstranit zápach ze záchodového kbelíku pomocí rostlin
Na jaře, v létě a na začátku podzimu můžete využít darů přírody – bohatství flóry disponuje tím, že se nemusíte uchylovat k chemickým prostředkům. Odstranit nepříjemný zápach z činnosti bakterií na dačické toaletě pomůže:
- Popel nebo piliny z ošetřování stromů;
- posekaná tráva;
- rajčatová nať nebo stonky kopřiv.
V prvních dvou případech budete muset přípravek po každé návštěvě vložit do toalety. Jděte na toaletu – vysypte hrnek pilin nebo popela (vhoďte do něj svazek trávy). Varianta s jitrocelem nebo kopřivami je jednodušší – rostliny je třeba dávat do latríny jednou týdně.
Jak na to?
Výhodou těchto metod je, že nevyžadují žádné finanční náklady a nepoškozují životní prostředí. Směs z jímky (kompost) lze navíc následně použít na zeleninové zahradě.