Na jakém režimu prát každodenní oblečení: nejzbytečnější režim byl pojmenován

I v takové záležitosti, jako je praní věcí v pračce, existují zvláštnosti, bez jejichž znalosti můžete vše zničit.

Moderní pračky nabízejí mnoho různých programů pro praní / foto depositphotos.com

V moderním světě si lze jen těžko představit život bez pračky: stala se skvělým pomocníkem, který umožňuje šetřit čas. Tento domácí spotřebič obsahuje několik programů a vy si jen vyberete, v jakém režimu chcete prát každodenní oblečení, přidáte prací prostředek a můžete se věnovat své práci.

Zdálo by se, že co může být jednodušší. Ale i v tomto případě existují zvláštnosti, které byste měli znát, abyste dosáhli požadovaného výsledku – čistých věcí, které si zachovají svůj vzhled.

Proč je lepší neprat na rychlo – chyba vás přijde draho

Rychlé praní je jedním z režimů pračky, který se hodí, když je třeba oblečení uklidit v co nejkratším čase. V závislosti na modelu přístroje se věci na takovém programu perou od 15 do 40 minut. Ne vždy je však vhodný.

Jednou z hlavních nevýhod je kvalita praní. V režimu rychlého praní trvá samotný proces asi třetinu celkového času – silné znečištění se zkrátka nestihne vyprat. Teplota vody se navíc neohřívá nad 40 stupňů. Mimochodem, dříve jsme vám řekli, proč nelze prát v pračce při 40 stupních. Proto tuto možnost použijte, pokud věci potřebujete jen osvěžit.

A souhlas, utratit vodu, elektřinu a do jisté míry i čas, ale nedosáhnout kýženého výsledku – tolik zábavy a rozhodně žádná úspora. Opravdu špinavé věci je lepší prát při teplotě 60 stupňů a vyšší, pokud to takový typ tkaniny umožňuje (dozvíte se to na visačce přišité k oblečení). Z hlediska „užitných“ nákladů téměř nic neztratíte, ale z výsledku budete mít jen užitek.

Režim rychlého praní není vhodný pro všechny typy tkanin / foto depositphotos.comRežim rychlého praní není vhodný pro všechny typy tkanin / foto depositphotos.com

Druhou nevýhodou je, že volba „rychlý“ není vhodná pro všechny typy tkanin, protože umožňuje intenzivní praní, včetně odstřeďování na maximální nebo jemu blízké otáčky.

Tento režim nepoužívejte k praní tenkých a jemných tkanin, vlny a logicky věcí, které vyžadují ruční praní. Pro první typy má pračka speciální režimy a pro poslední možnost máte ruce.

Praní v pračce:

Odmítněte také prát v „rychlém“ režimu ručníky, ložní prádlo, župany apod. – rozhodně je nestihnete vyprat za pár minut při nízké teplotě vody. No, a nezapomeňte na „přátele našeho menšího já“ – bakterie a roztoči prach přežijí. A mnoho z nich zůstane v samotné pračce, což způsobí nepříjemný zatuchlý zápach.

A co víc, může to škodit i samotné pračce a způsobit její poruchu. Pračka je chytřejší, než vypadá – rovnoměrně rozděluje prádlo po bubnu. V rychlém režimu to však nestihne a dobře savé oblečení, jako jsou ručníky a vlněné věci, se změní v těžké hroudy látky, které svou vahou narážejí do stěn.

Zvolte prací program podle typu tkaniny / foto depositphotos.comZvolte prací program podle typu tkaniny / foto depositphotos.com

Jaké věci lze prát na rychlý prací program

Tento režim lze použít k praní věcí pro každodenní použití, nebo pokud je třeba je jen osvěžit. Například:

  • Trička;
  • ponožky;
  • bavlněné spodní prádlo;
  • věci po tělocvičně.

V některých případech se pro dobrý výsledek doporučuje předem namočit a potřít mýdlem, zejména obtížné skvrny.

Jak prát barevné oblečení – pamatujte si toto

Není až tak důležité, na jaký režim praní barevných věcí – rychlý nebo jiný. Hlavním pravidlem je oddělit je od bílých věcí a je dobré je oddělit ještě podle barev. Při výběru programu berte v úvahu typ tkaniny a teplotu. Například v případě bavlny je optimální teplota pro barevné věci 30-40 stupňů a praní v horké vodě může vést k vyblednutí oblečení, zejména z bavlny nebo lnu.

Optimální teplota pro barevné oblečení je 30-40 stupňů / foto depositphotos.comOptimální teplota pro barevné věci je 30-40 stupňů / foto depositphotos.com

Záleží také na typu tkaniny a na tom, v jakém režimu deku vyprat. Různé modely praček obsahují mnoho režimů, včetně režimu „dolů“. Pokud tedy přikrývku s peřím – zvolte tento režim. Pro vlnu existuje vlastní režim, nebo použijte „jemný“. Doporučuje se prát deku při teplotě 30-40 stupňů, bez odstřeďování (nebo při nízkých otáčkách) a místo pracího prášku je lepší použít tekuté analogy.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog – Mateřská škola B. Martinů

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: