Jak správně dezinfikovat oblečení z druhé ruky: odborník na praní sdílí tipy


Foto: z otevřených zdrojů Specialista jmenoval 3 způsoby, jak takové věci čistit

Pokud rádi nakupujete z druhé ruky, je to dobrý způsob, jak ušetřit rozpočet a najít jedinečné a kvalitní oblečení. Zatímco použité oblečení by se mělo před nošením vždy vyprat, expert na prádlo Allan Roose říká, že to není tak těžké, jak si lidé představují, píše martha stewart.

To je důvod, proč se publikace podělila o to, jak správně čistit a bezpečně dezinfikovat předměty v sekáčích, s využitím tipů od zkušeného odborníka na praní.

Metoda č. 1 – praní v pračce

U naprosté většiny věcí stačí běžné mytí v pračce, aby byly čisté, dezinfikované a připravené k použití. Při prvním praní byste měli tyto kusy prát odděleně od běžného oblečení, abyste zabránili křížové kontaminaci.

Než tak učiníte, měli byste zkontrolovat štítek, abyste se ujistili, že předmět lze prát v pračce. Poté přidejte do pračky prací prostředek a spusťte praní s dalším mácháním.

Pokud je to možné, sušte takové oblečení v sušičce, protože obsahuje mnoho mikrobů, které vytvářejí nepříjemný zápach a při zahřívání umírají.

„Pokud chcete vyšší úroveň hygienické bezpečnosti, umyjte octem v horké vodě a poté znovu vyperte saponátem,“ doporučuje Roose.

Metoda č. 2 – čištění párou

Jemné tkaniny, jako je krajka, šifon a kašmír, lze dezinfikovat pomocí páry nebo sušičky. Sušení párou je skvělý způsob, jak zabít choroboplodné zárodky, odstranit nepříjemné pachy a vyhladit záhyby.

Sušička prádla:

Nejprve zabalte a zavažte několik kostek ledu do čisté bílé látky. Spolu s vypraným oblečením vložte do sušičky balíček ledu. Spusťte cyklus sušení na nízkou až střední teplotu. Poté oblečení vyndejte a pověste.

Napařovač oblečení:

Pomocí napařovače oděvů a destilované vody s ní pomalu přejíždějte po každé oblasti oděvu, pracujte zevnitř i zvenku. Důkladně napařte švy, límce, manžety a ozdoby.

Pokud je to možné, věšte oblečení na slunci nebo na dobře větraném místě, dokud nebude úplně suché.

Metoda č. 3 – ruční mytí

Ruční mytí je nejbezpečnější metodou čištění pro odstranění pachů a šetrnou dezinfekci křehkých nebo historických předmětů.

„Pokud máte tenké, jemné kusy, jako je hedvábí, měli byste je prát ručně pouze na jemný cyklus a sušit,“ vysvětlil Roose.

K tomu v umyvadle nebo dřezu připravte roztok z bílého octa a vody: 1 až 4. Zcela ponořte oblečení na 30-60 minut, důkladně opláchněte studenou čistou vodou. Poté naplňte umyvadlo studenou vodou a lžičkou pracího mýdla. Jemně oblečení v této vodě promněte a poté opláchněte studenou čistou vodou, dokud se mýdlo zcela neodstraní.

0

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog – Mateřská škola B. Martinů

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: