Odhalují se hlavní známky toho, že jste „příliš nezávislí“ na vztah


Foto: z otevřených zdrojů Psychologové hovořili o těchto příznacích a naznačili způsoby, jak problém vyřešit

Vztahy jsou vrozenou lidskou potřebou. Ne každý je však skutečně potřebuje.

Lidé, kteří se od dětství učili zvládat životní potíže sami, mají menší potřebu blízkých vztahů, píše Forbes. Přežijí a pak uspějí tím, že se spoléhají na vlastní síly. Pro tyto lidi je nezávislost víc než jen volba; je to jejich záchranné lano – způsob života, který je chrání.

Jak však rozvíjejí vztahy, mohou zjistit, že jejich nezávislost je zároveň silou i překážkou vztahu.

Zde jsou tři známky toho, že hypernezávislost vás může brzdit ve vztazích, které potřebujete.

1. Neochota požádat o pomoc

Hypernezávislost se často projevuje jako neochota požádat o pomoc. Tito lidé kladou rovnítko mezi soběstačnost a sílu a žádat o pomoc druhé je jako přiznat slabost nebo závislost, což obojí může způsobit pocity nepohodlí nebo úzkosti.

To může znamenat, že ve vztazích si takoví lidé mohou nechávat emocionální nebo osobní problémy pro sebe, nechtějí svého partnera „zatěžovat“, což může časem vytvářet odstup.

Překlenutí propasti mezi hypernezávislostí a smysluplným spojením začíná malými krůčky směrem ke zranitelnosti. Jedním z přístupů je procvičovat žádost o podporu v méně závažných situacích.

Můžete se například zeptat na názor partnera na plánování společného víkendu nebo požádat o pomoc s domácími pracemi. Tato malá gesta vám umožní zažít důvěru v bezpečném, podporujícím prostředí a postupně měnit vaše vnímání vzájemné závislosti jako pozitivního aspektu partnerství.

Přijetím zranitelnosti se můžete naučit spoléhat na svého partnera a přeměnit hypernezávislost na vyvážené spojení.

2. Budování emocionální zdi k udržení vzdálenosti

Pro hyper-nezávislé lidi se citová vzdálenost cítí jako ochrana. Věří, že láska nevyhnutelně vede ke zklamání a zlomení srdce. Pro ně intimita vypadá takto: lidé odcházejí, spojení se přeruší a to, co se dříve zdálo bezpečné, nakonec zmizí. Aby se tomu vyhnuli, sdílejí pouze „dobré časy“ a skrývají těžké časy.

3. Upřednostňování samoty před sdílenou zkušeností

Hypernezávislí jedinci si často udržují pevné hranice, které posilují jejich pocit soběstačnosti, málokdy vyjadřují potřebu podpory, rady nebo přítomnosti partnera. Často upřednostňují osamělé aktivity před společnými zážitky, což způsobuje, že jejich vztahy ustupují do pozadí. Mohou si vybrat individuální koníčky, zájmy nebo projekty a vytvořit tak vzorec, ve kterém je jejich partner zapojen do jejich života pouze nepřímo.

0

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog – Mateřská škola B. Martinů

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: