Detektory kovů pro šperky: jaké jsou jejich vlastnosti a jaké typy existují

Foto: z otevřených zdrojů

Specializované detektory kovů určené k hledání zlatých předmětů mají frekvenci minimálně 14 kHz.

Detektory kovů jsou hlavním nástrojem hledačů ztracených relikvií a vzácných předmětů. S ním můžete rychle a snadno skenovat povrch a hledat zajímavé nálezy. Nalezení kovových, měděných a dokonce i stříbrných předmětů nebude obtížné, ale pro hledání zlata se doporučuje používat specializované detektory kovů. Zde můžete prozkoumat jejich rozsah a také jejich vlastnosti.

Jaký je rozdíl mezi detektory kovů na zlato a běžnými?

Důležitým faktorem je, že zlato je specifický kov, který má velmi nízkou úroveň vodivosti. Bezprostředně sousedí se dvěma dalšími kovy: železem a bronzem cínového typu. Z tohoto důvodu je hledání zlata problematické.

Aby detektor kovů dokázal zlato v půdě nebo skále snadno najít, musí být jeho frekvence alespoň 14 kHz. Toto je optimální frekvence, při které lze zaručit detekci i malých částeček zlata.

Specializované detektory kovů určené k hledání zlatých předmětů mají frekvenci minimálně 14 kHz a čím vyšší, tím lepší. Mají také manuální a automatické nebo pouze manuální systémy úpravy terénu s neustále aktualizovanými indikátory na obrazovce. To vám umožní vzít v úvahu vliv slané nebo na minerály bohaté půdy na výkon zařízení. Díky tomu může detektor kovů pracovat na jakémkoli typu půdy, detekovat a určovat druh kovu i jeho nejmenší části.

Typy detektorů kovů pro hledání zlata

Detektory kovů určené k hledání zlatých předmětů se dělí do 3 hlavních skupin:

  • pro pláže. Používají se k nalezení ztracených šperků a lze je použít i pod vodou v malých hloubkách;
  • pro nugety. Nakonfigurováno pro hledání zlata, surových nugetů ve velkých hloubkách v půdě;
  • pro hluboké podvodní pátrání. Mají vysokou úroveň ochrany před vlhkostí a vnějšími vlivy, což umožňuje přesně identifikovat typ a množství zlata v půdě.

Detektory kovů pro šperky: jaké jsou jejich vlastnosti a jaké jsou jejich důsledky?

Mnoho modelů má přednastavené provozní režimy, které výrazně zjednodušují vyhledávání: pláž, moře, malé částečky zlata atd. Ne každý je však připraven zaplatit vysokou částku za profesionální zařízení. Hobbyistům se doporučuje začít s levnými, ale vysoce kvalitními modely, jako jsou: Garrett Ace Apex, Nokta Makro Simplex, Minelab Equinox 800, Quest q30 a další. Jsou vybaveny všemi potřebnými režimy a lze je použít k hledání zlata na plážích, v malých hloubkách a dokonce i ve skalních útvarech, stejně jako ve vysoce mineralizované půdě.

Jsou schopny potlačit většinu falešných signálů, což výrazně zvyšuje výsledky vyhledávání. Tato zařízení budou stačit k získání základních dovedností v těžbě zlata a pochopení, který výrobce značky je nejvhodnější pro další profesionální činnost v tomto oboru. Nejširší výběr je prezentován pro průzkumy půdy, podstatně méně modelů je určeno pro práci na hlubokém moři.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog – Mateřská škola B. Martinů

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: